הכנת היין

אופיו של האזור אשר בו גבעות משתפלות לצד עמקים, עודד גידול גפנים מזה אלפי שנים. השילוב של שכבת קרקע דקה מעל קרקע גירית, ביחד עם מיקרו אקלים ייחודי, מאפשרים טיפוח ענבים באיכות משובחת ונדירה.

איל רותם, היינן, לאחר חודשי בדיקה וניתוח קפדני של חלקות אדמה שונות, נטע מבחר זני ענבים אצילים, לכל כרם הותאמו הזנים המתאימים.

בהתחשב בכל הגורמים כולם, קטנים כגדולים: קרקע, תת-קרקע, גבהים ומיקרו-אקלים, לכל כרם הותאמו הזנים האופטימליים ליצור הענבים האיכותיים והמובחרים ביותר.

בהסתמך על מחקרים מדעיים אך גם לא מעט אינטואיציה, בחירת החלקות ע״י איל והתאמתן לזני הענבים השונים התגלו כמדוייקות, כפי שחזרו והראו עונות הבציר עד היום.
יבול הגפנים מוגבל ל 500 ק״ג לדונם. התשואה הנמוכה מבטיחה שאיכות הענבים תוותר גבוהה.

יינות אדומים

היינות האדומים מיוצרים תוך שימוש במיכלי תסיסה פתוחים וסגורים ומבוקרי טמפרטורה. לאחר יישונו בחביות, מועבר היין למנוחה למספר שבועות, טרם בקבוקו.

יינות לבנים

התירוש הנוצר ממעיכתם של ענבי השרדונה מועבר לחביות מעץ אלון צרפתי, לשם התססתו בתסיסה אלכוהולית ולאחר מכן בתסיסה מלולאקטית. כעת מתיישן היין על שמריו למשך 12 חודשים.

החביות

קלו דה גת מייבא חביות אלון צרפתי מובחרות משני יצרנים יוקרתיים. לבירורים על רכישת חביות אלון חדשות או משומשות, נא צרו עמנו קשר.